Turystyka – szansa dla wielu biedniejszych państw

Współczesny świat stoi przed nami otworem: to już w pewnym stopniu utarty slogan, ale naprawdę sporo w nim prawdy. Dziś możemy bez problemów dotrzeć w większość miejsc na Ziemi i podróżowanie stało się o wiele tańsze, niż jeszcze kilkadziesiąt czy nawet kilkanaście lat temu. Istnieją już, podlegające oczywiście rotacyjnej modzie, określone kierunki cieszące się szczególnym zainteresowaniem turystów w okresie wakacji, ale nadal sporo jest takich państw, których potencjał turystyczny dopiero niedawno został odkryty i nie znajdują się one jeszcze w grupie tych najpopularniejszych destynacji.

 

Nieznane piękno

 

Mnóstwo jest miejsc, których wspaniałe walory przyrodnicze czy też krajobrazowe znane są tylko nielicznym – z reguły chodzi tutaj o niewielkie wysepki lub też przepiękne, ale bardzo biedne kraje. Dla nich wszystkich turystyka może być doskonałym sposobem na poprawę sytuacji materialnej mieszkańców. Na szczęście dziś, w dobie tak wszechobecnej cyfryzacji, wypromowanie się jest stosunkowo łatwe – wystarczy dobra reklama, program dokumentalny emitowany w najbardziej popularnym kanale turystycznym czy też sponsorowana podróż jakiejś znanej osobistości.

 

Nowe miejsca

 

Nie ma chyba nic gorszego w wakacjach od spędzania ich w tłumie turystów, i to nie tylko wtedy, kiedy czekamy w kolejce, by zobaczyć jakiś zabytek, ale przez cały czas. Dlatego warto właśnie decydować się na wyjazd do miejsc, które nie są jeszcze tak oblegane i można w nich poczuć się trochę jak odkrywca, smakując nienaruszone jeszcze cywilizacją piękno natury.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *